2021 Nitto National Championship Final Standings

Congratulations to all our Regional and National Championship class winners! 

2021 was a hard-fought year of battles, war stories, travel, victory, and heartbreak! 

Re-watch all the races ON DEMAND: www.youtube.com/ultra4racingaction

For full points results (sortable by class, race, and series), please view here: www.ultra4racing.com/points-standing

To watch the end of year awards ceremony, click here: youtu.be/nhTlwDeYKDU

 

4400 Unlimited Class

Nitto National Championship Points

1. Vaughn Gittin Jr

2. Bailey Cole

3. Raul Gomez

4. Loren Healy

5. JP Gomez

6. Bailey Campbell

7. Josh Blyler

8. James Mahoney

9. Bryan Crofts

10. Wayland Campbell

 

West Region

1. Bryan Crofts

2. Raul Gomez

3. Vaughn Gittin Jr

 

East Region

1. Frank VanderHeide

2. John Grounds

3. Josh Blyler

 

North Region

1. Tom Prendergast

2. Bailey Cole

3. John Grounds

 

 

Yukon Gear and Axle 4500 Modified Class

Nitto National Championship Points

1. Duane Garretson

2. Shawn Rants Sr.

3. Jesse Oliver

 

West Region

1. Shawn Rants Sr.

2. John Grounds

3. Rick Lavezzo

 

East Region

1. Duane Garretson

2. Jesse Oliver

3. Cody St Clair

 

North Region

1. John Mathews

2. John Grounds

3. Duane Garretson

 

 

Spidertrax 4600 Stock Class

Nitto National Championship Points

1. Jon Schaefer

2. Twitchy McGee

3. Sean McNamara

 

West Region

1. Twitchy McGee

2. Sean McNamara

3. John Snell

 

East Region

1. Jon Schaefer

2. Anthony Vanoy

3. Drew Harper

 

North Region

1. Twitchy McGee

2. Alex Fleming

3. John Snell

 

 

Branik Motorsports 4800 Legends Class

Nitto National Championship Points

1. Casey Gilbert

2. Cody Young

3. Brent Harrell

 

West Region

1. Cody Young

2. Eric Wikle

3. Chuck Crossland

 

East Region

1. Casey Gilbert

2. George Schooley

3. Evan Sherman

 

North Region

1. Jeremy Jones

2. Steve Graff

3. Eric Wilke

 

 

Can-Am 4900 UTV Class

Nitto National Championship Points

1. Jacob Versey

2. Josh Smith

3. Scott LeSage

 

West Region

1. Jacob Versey

2. Travis Zollinger

3. Nelson Sparks

 

East Region

1. Jamie McCoy

2. James Cantrell

3. Levi Metzinger

 

North Region

1. Jacob Versey

2. Greg Torney

3. Zakkery Davis